Икономически университет – Варна

8324

От 8 до 12  април в спортния комплекс на Икономически  университет се проведе турнирът по баскетбол, част от Варненската Универсиада 2019 г.

При жените турнирът се проведе във формат стрийтбол 3х3. За участие се явиха пет отбора.  След победи и много оспорвани срещи в групите и двата отбора на ИУ-Варна се класираха за финала.  Шампионки на турнира след победа над своите колежки от втори отбор станаха: Ралица Георгиева, Ивета Мичева и Сюлюбе Мехмедова. Сребърните медали завоюваха Ивалина Христова, Ивислава Иванова и Николета Христова. Класирането при жените доби следния вид:

1. ИУ 1-Варна

2. ИУ 2 - Варна

3. МУ 1 – Варна

В състезанието при МЪЖЕТЕ се включиха отбори от петте варненски университета. Мъжете на Икономически университет Варна бяха безапелационни в своите срещи и заслужено спечелиха златните медали и купата за първо място.

На трето място и бронзови медалисти във Варненска универсиада е Медицински Университет - Варна.

Сребърните отличия останаха за студентите от ВВМУ.

Шампиони на турнира по баскетбол са студентите от Икономически Университет – Варна.