Икономически университет – Варна

Лекоатлетически крос XXII Варненска универсиада

На 10 април 2022 г. в Морската градина на Варна се проведе Лекоатлетическият крос от XXII-та Варненска универсиада. В състезанието взеха участие около 40 студенти от пет висши училища в града.

Традиционно дисциплината за мъжете беше 2000 метра, а при жените 1000 метра.

Кросът при жените стартира в 10.00 часа, като най-подготвена и победителка в състезанието се оказа Наталия Кременска от Икономически университет – Варна с време 3,09 минути. Сребърният медал остана за колежката й от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ Рени Хинева с време 3,25 мин. На почетното трето място остана Нина Станкова от Медицински университет „Проф. Д-р П. Стоянов“ с резултат 3,429 мин.

В отборното класиране по полове, където се сумират точките на четирите най-добри състезатели от всеки университет, класирането изглежда по следния начин:

Жени

1. Медицински университет „Проф. Д-р. П. Стоянов“ със 109 т.
  2. ВВМУ „Н. й. Вапцаров“ – 108 т.
  3. Икономически университет – Варна – 98 т. Университетът беше представен от Наталия Кременска, Светослава Славова, Ирена Ганчева, Далия Бедросян, Даниела Йорданова, Виктория Михайлова и Анастасия Спасич.
  4. ВСУ „Ч. Храбър“ – 22 т.
  5. Технически университет – Варна – 15 т.

При мъжете за Икономически университет – Варна участие взе Дмитро Крилащенко.

Организаторите от Община Варна, дирекция „Спорт“, осигуриха предметни награди – купи, медали и спортни раници за победителите в индивидуалното бягане.